czwartek, 26 czerwca 2014

Nowa współpraca! 


  Mam przyjemność poinformować, że Informator nawiązał nową współpracę z agencją BookSenso zajmującą się promocją książek. Tym sposobem, już niedługo będziecie mogli na blogu przeczytać recenzję kilku ciekawych (mam nadzieję) pozycji. Będzie to powieść "Wiedźmy" autorstwa Helene Uri wydana przez Wydawnictwo Pi jako powieść rozpoczynająca serię skandynawską, oraz poradnik, a może raczej książka psychologiczna pt. "Twoje dzieci to twoja wina" autorstwa Larry Winget, która ukazała się nakładem wydawnictwa Druga Strona. Przyznam, że obie pozycje na pierwszy rzut oka wydały sie interesujące, dlatego przedstawię je teraz króciutko, a na recenzje będziecie musieli troszkę poczekać. 


  Pierwsza książka to powieść "Wiedźmy". Na stronie wydawnictwa możemy przeczytać o utworze:

  "Cztery panie mniej więcej w tym samym wieku – trochę przed czterdziestką, trochę po - spotykają się na wieczorowym kursie łaciny. Każda z nich jest jakoś w życiu urządzona, nawet odnoszą sukcesy, należą do klasy średniej, pracują, dobrze sobie radzą zawodowo. Gorzej w życiu osobistym – wszystkie mają przykre, a nawet bardzo przykre doświadczenia z mężczyznami. Tylko jedna z nich deklaruje, że jest szczęśliwa. Pozostałe są samotne, niezależnie od tego czy pozostają w związkach czy nie. Najbardziej irytujący jest dla tych kobiet fakt, że w zawłaszczonym przez mężczyzn świecie nieustannie ktoś próbuje pokazywać kobietom, gdzie jest ich miejsce, że czują się niedoceniane, traktowane protekcjonalnie, że doznają mobbingu. Bratnie dusze o podobnych doświadczeniach i podobnym odbiorze świata. Wszystkie mają od dawna przekonanie, że trzeba coś zrobić i robią. Każda zgłasza swojego kandydata, który jej się najbardziej dał we znaki i sięgają po broń znacznie skuteczniejszą – ich celem jest przede wszystkim ośmieszanie, a czasem, kiedy trzeba, także postraszenie. Nadszedł czas zemsty..."  Brzmi ciekawie?



  Drugi utwór to książka pt. "Twoje dzieci to twoja wina". Wydawnictwo obublikowało kilka informacji na jej temat:

  "Bycie rodzicem to najbardziej wymagająca praca na świecie, zwłaszcza w świetle narastających negatywnych zjawisk i niebezpieczeństw czyhających na dzieci, jak np. otyłość, zaczynająca się  już w dzieciństwie, zagrożenia związane z internetem, nadmierne zadłużanie się na kartach kredytowych, naśladowanie zachowań celebrytów, nadużywanie leków i substancji psychotropowych. Larry Winget nigdy nie owija niczego w bawełnę i zawsze mówi prawdę prosto w oczy. Także to, co mówi na kartach niniejszej książki, może być dla niektórych rodziców trudne do przełknięcia: „Rozejrzyj się wokół. Nasze dzieci to poważna sprawa! Są rozpuszczone, grube, niezdyscyplinowane, mają za dużo rozrywek, osiągają wyniki poniżej swoich możliwości, są niedouczone i mają mnóstwo roszczeń. Ich wpływ na całe społeczeństwo jest destrukcyjny. Jeśli uważasz, że twoich dzieci to nie dotyczy, to znaczy, że nie chcesz wiedzieć, o czym mówię. Gdyby cię to obchodziło, to wiedziałbyś, że w naszym społeczeństwie jest sporo dzieci, które nie umieją czytać bądź pisać (chyba, że korzystają z kciuków pisząc SMS-y). Odpowiedzialne wychowywanie dzieci polega na tym, że rodzice mają wizję, na jakiego człowieka chcą wychować swoje dziecko, i przygotowany plan jej realizacji. Większość rodziców nigdy się jednak nie zastanawia, jakim dorosłym będzie ich dziecko w przyszłości. Świetnie się bawią  poczynając dzidziusia, ale planu odnośnie „produktu końcowego” nie mają."


  Ja osobiście bardzo cieszę się z nawiązania nowej współpracy. Mam nadzieję, że chociaż częściowo podzielacie mój entuzjazm oraz, że utwory, które otrzymam do recenzji okażą się naprawdę godnymi uwagi. 

8 komentarzy:

 1. Wielkie gratulacje! Będę czekać na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, w pierwszej kolejności dotrą "Wiedźmy", więc ... nie pozostaje nic jak czekać :)

   Usuń
 2. Gratuluję współpracy :D Pierwsza pozycja wydaje się niezwykle ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję! I czekam na recenzję obu książek:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! Nawiązanie współpracy z poważną firmą to wielkie wyróżnienie dla bloggera.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za te wszystkie miłe słowa. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluje nawiązania nowej współpracy i życzę, aby była bardzo owocna.

  OdpowiedzUsuń