czwartek, 12 czerwca 2014

Zapowiedzi literackie, 
na które z pewnością warto czekać
  Cóż, dla mnie osobiście najbardziej wyczekaną książką będzie wydanie, już nie kieszonkowe, "Jeżynowej Zimy" autorstwa Sarah Jio. Wydawnictwo znak podaje jako datę premiery 25 września 2014, także jeszcze trochę się naczekamy. Niecierpliwych zachęcam do lektury innych książek autorki, a tu zamieszczam zarys akcji. Jest na co czekać! 


  "Kiedy niespodziewany nawrót zimy paraliżuje miasto, Claire ma wrażenie, że pogoda doskonale odzwierciedla chłód panujący w jej sercu. Przeżyła tragiczny wypadek, po którym nie może się podnieść. Dopiero dziennikarskie śledztwo w sprawie zaginionego przed laty chłopca pozwala jej zapomnieć o nieszczęściu. W miarę jak kolejne tropy odkrywają przed nią historię uprowadzonego chłopczyka i poszukującej go pełnej nadziei matki, Claire powoli uczy się żyć na nowo. A to jeszcze nie wszystko: ślady zaginionego Daniela zaczynają w zagadkowy sposób splatać się z losami jej własnej rodziny..." [tekst pochodzi ze strony wydawnictwa]  Dla tych jednak, którzy czekając na "Jeżynową zimę" będą chcieli zadowolić się chwilowo czymś zimnym, proponuję książkę "Wracajmy do domu" autorstwa Lisy Scotline, którą wydawnictwo Prószyński i Ska szykuje na 8.07.2014. Lisa Scotline to autorka licznych bestselerów z listy "New York Timesa", lauretka między innymi nagrody Edgara. Jej książki zostały do tej pory wydane w nakładzie trzydziestu milionów egzemplarzy w 32 krajach. Tym razem proponuje czytelnikom książkę o matczynj miłości. Spragnionych większej liczby informadji odsyłam na stronę wydawnictwa: klik
  Tak trochę z innej bajki, warto ostrzyć sobie zęby również na książkę "Pozostawieni" Toma Perrota. Ta książka narobiła medialnego szumu w Stanach, podejrzewam, że i u nas nie przejdzie bez echa. Nominowana do wielu nagród, przez długi czas na szczycie listy New York Timesa.  A od 30 czerwca na HBO możemy obejrzeć serial na podstawie powieści, którego produkcją zajęli się twórcy głośnego serialu "Lost. Zagubieni". Premierę wydawnictw Znak datuje na również na 30 czerwca.


  Trzy lata po tajemniczym zniknięciu dwóch procent ludzkości, mieszkańcy Mapleton muszą odnaleźć się w świecie pogrążonym w żałobie. Pogodzić się z utratą ukochanych, sąsiadów, przyjaciół. Nowy burmistrz, Kevin Garvey próbuje tchnąć w nich ducha walki i nową nadzieję, choć również jego własna rodzina rozpadła w wyniku tragicznych zdarzeń. Jego żona złożyła śluby milczenia i dołączyła do sekty religijnych fanatyków, syn rzucił studia i podążył za samozwańczym prorokiem, a córka w niczym już nie przypomina dawnej pilnej uczennicy. Co się stanie, gdy nagle znikną tysiące ludzi? Znikną tak po prostu, nie wydarzy się katastrofa, nie będzie żadnego wypadku ani mordercy-szaleńca? Jak poradzą sobie z tym ci, którzy pozostali? [opis książki zaczerpnięty ze strony wydawnictwa Znak] 

                                         Na zakończenie mojego krótkiego przeglądu propozycja dobrze znanego, rodzimego autora. Wydawnictwo Literackie na 3 lipca szykuje premierę "Śladów" Janusza Leona Wiśniewskiego. Książka o tęsknotach, o przeżyciach, które pozostawiają głębokie ślady w naszej pamięci. Na stronie wydawnictwa możemy przeczytać:
  
 
  " Janusz Leon Wiśniewski obdarowuje nas kolejną porcją opowieści o losach przypadkowo —albo i nie przypadkowo — poznanych ludzi. Zwykłych i zarazem wyjątkowych. Zamieszkujących wielkie metropolie i mniejsze, niemieckie miasteczka. Wbrew pozorom, postaci te łączy bardzo wiele: pragnienie miłości i kontaktu z drugim człowiekiem. Janusz L. Wiśniewski opowiada niezwykłe historie ludzi, którzy mimo bolesnych doświadczeń nie tracą nadziei na udane życie. Autor, mistrzowsko łączący w swoich opowieściach emocje, erotykę i naukę, po raz kolejny daje się poznać jako niezrównany znawca ludzkich dusz: męskich i żeńskich."Sami widzicie, że mamy na co czekać. Tymczasem czytajmy, czytajmy i jeszcze raz czytajmy to, co mamy. Bo aktualnie na sklepowych półkach też mamy dostęp do wielu perełek. Miłego dnia! 

3 komentarze:

  1. Ciekawe premiery. Osobiście bardzo chciałabym poznać "Jeżynową Zimę'', gdyż czytałam na jej temat wiele pochlebnych recenzji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Znając twóczość autorki, "Jeżynowa zima" musi być wspaniałą książką. Zaprszam do polubienia i udostępniania informatora na faceboku. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ślady i Pozostawieni - obie będą moje. :)

    OdpowiedzUsuń