piątek, 24 października 2014

KONKURS! 
z  panią Krystyną Bartłomiejczyk
Moi drodzy,

zapraszam was  do udziału w konkursie z panią Krystyną Bartłomiejczyk, w którym wygrać możecie wygrać komplet seri o Zuzannie ufundowany przez Wydawnictwo Prozami  Co należy zrobić, aby wygrać egzemplarz utworu? Pod tym postem, lub odpowiednim postem na profilu Informatora na Facebooku należy zadać autorce od 1 do 3 pytań, które ułożą się w wywiad. Możecie je zadawać do 31 października 2014r. Po upływie czasu przeznaczonego na ich zadawanie, autorka odpowie na wszystkie  zadane pytania oraz wytypuje pytanie, które wydało jej się najciekawsze czy najbardziej kreatywne. Zwycięzca zostanie nagrodzony zestawem książek tj. "Sama tego chciałaś Zuzanno" i "Zacznij od nowa Zuzanno". 

 Wywiad i wyniki znajdzą się w poście na blogu do dnia 3 listopada. 


Regulamin konkursu
1. Organizatorką konkursu jest właścicielka bloga Informator Czytelniczy oraz wydawnictwo Prozami.
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Prozami.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie od 1 do 3 pytań autorce.
4. Konkurs trwa od 24 października 2014 roku do 31 października 2014 roku do godz. 23.59
5. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 3 listopada 2014.
6. Odpowiedzi należy udzielić pod konkursowym postem na blogu albo portalu Facebook
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi jak  anonimowi uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy, oraz użytkownicy portalu Facebook.
8. Warunkiem uczestnictwa w konkursie w wypadku odpowiedzi na portalu Facebook jest polubienie profilu Informatora oraz udostępnienie konkursowego posta.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się za pomocą e-maila lub wiadomości na Facebooku. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi ponowny wybór zwycięzcy.
10. W konkursie mogą brać udział osoby zamieszkałe w Polsce.
11. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)No to co?
START!

10 komentarzy:

 1. Ja dziękuję, ale innym życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A zadam pytanie :)
  1. Który pisarz jest Pani największym autorytetem i wzorem?
  2. Jak opisałaby Pani siebie w trzech słowach?
  3. Jak Pani sądzi, dlatego tak mało czytelników sięga po naszą rodzimą literaturę?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Woli Pani lektury wywołujące uśmiech na twarzy, czy takie, przy których nie jedna łezka w oku się zakręci?
  2. Co, według Pani jest najważniejsze w życiu: kariera, rodzina, a może realizacja własnych marzeń?
  3. Pochodzi Pani z Kraśnika, mieszkała też Pani w Lublinie. Co, według Pani ma wschód Polski, czego nie ma reszta kraju? Bo, że jest tu pięknie, nie da się ukryć;)

  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego jedynego?

  2. Wspominając dzieciństwo nasuwa mi się obraz moich dziadków, którzy siedzą przed kominkiem: dziadek pali fajkę, w całym domu unosi się zapach wanilii, a babcia robi na drutach ciepły sweter dla kolejnego wnuka. W kominku pali się ogień, w domu jest ciepło i przyjemnie, a dziadek zaczyna gawędzić o czasach wojennych (mój dziadek przeżył I i II wojną światową). Czasem babcia coś dopowie i tak za każdym razem moja wiedza o tych czasach się pogłębia. Na lekcjach historii w szkole bardzo często wykorzystywałam te wiadomości, co bardzo podobało się moim nauczycielom. Oczywiście również dużo czytam książek o tematyce historycznej, wojennej. Czy i Pani czerpie/czerpała też wiadomości od dziadków, a potem wykorzystuje w swoich powieściach? Czy może dzięki rozmowom z dziadkami czy też innymi członkami rodziny naszły Panią konkretne pomysły do wykorzystania w swoich książkach?

  3. W Polsce rynek wydawniczy jest bardzo pokaźny. Mamy to szczęście, że jest dużo wydawnictw, ale jak tworzyć w Polsce i nie zwariować, a przy tym jeszcze zarobić na życie, czynsz i opłaty? Czy jest szansa wydać książkę, zwłaszcza debiut, bez protekcji, sponsoringu i tzw. „pleców”? Jakich rad udzieliłaby Pani początkującym pisarzom, zwłaszcza tym, którzy się boją, że zostaną odrzuceni przez Wydawcę?

  Pięknie dziękuję za odpowiedź :)
  Pozdrawiam, izka3@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy warto walczyć o swoje marzenia? Czy czasami warto odpuścić tylko po to, aby kogoś nie skrzywdzić? Czy iść za słowami, że "życie jest tylko jedno" i dojść do niektórych rzeczy po trupach?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby jeszcze zrobić?
  Pozdrawiam Sylwia
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach? Oprócz spędzenia czasu z najbliższymi bo tego pragnie każdy z nas.

  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Gdzie jest Pani miejsce na ziemi, gdzie czuje się najlepiej i najszczęśliwiej?

  2. Czy uważa Pani, że każdy z nas może zostać pisarzem, czy potrzeba do tego choć trochę zdolności lub umiejętności?

  3. Bardzo łatwo jest opisywać książkę, dla kogoś innego, a jakby Pani poleciła i zachęciła czytelników do przeczytania książek o Zuzannie? Byśmy sięgnęli po tą pozycję bez mrugnięcia okiem.
  molksiazkowy.pl@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Smutek i żal...jest istotną sprawą na tym świecie towarzyszącą każdemu...jak pocieszyłaby Pani osobę w takim stanie?
  2. Co duża Krystyna powiedziała by małej Krysi z perspektywy czasu i doświadczeń życiowych?
  3. Z którym bohaterem literackim umówiłaby Pani sie na kawę?
  monika4135@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Lubimy grać i oczywiście wygrywać. Popularną grą w Polsce jest toto-lotek. Dziś wygrywa Pani horrendalną sumę pieniędzy. I co wtedy? Zakłada Pani swoje wydawnictwo? Może kupi Pani bezludną wyspę i w spokoju będzie tam Pani tworzyła kolejne dzieła? A może zbuduje Pani super nowoczesny szpital i ludzie będą tam leczenie bez kolejek i bezpłatnie? Co zrobi Pani z tą ogromną sumą pieniędzy?
  2. Jakie jest Pani największe zawodowe marzenie? O jakiej nagrodzie literackiej Pani marzy i dlaczego akurat o tej? Czy zdobycie wymarzonego trofeum zmieni coś w Pani życiu?
  3. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  Pozdrawiam, Teresa, teresakacza@gmail.com

  OdpowiedzUsuń