sobota, 4 października 2014

Wspaniały sposób na burzę
- "Czarownica i pierniki" 


  Dziś serwuję wam kolejną dziecięcą propozycję godną uwagi, która ukazała się dość niedawno nakładem ubóstwianego przeze mnie wydawnictwa Skrzat. "Czarownica i pierniki" autorstwa Mai Strzebońskiej to kolejny już tom magicznej serii o nazwie "Czary nie do wiary", którą od pewnego czasu może się raczyć mały czytelnik. Niezwykle klimatyczna historia, klarowny język, a przede wszystkim wspaniałe obrazki. Czego można chcieć więcej?! 

       Czarownica i jej trzy koty spędzają wieczór w chatce na skraju lasu. Jak to bywa o tej porze roku, jesienna burza, głośne gromy i świetliste błyskawice sprawiają, że czwórka bohaterów chowa swoje wystraszone nosy pod grubą kołdrę. Mijają minuty, godziny, a burza nie przechodzi. Wystraszone koty boją się coraz bardziej, a mądra wiedźma wpada na kreatywny pomysł, aby zająć czymś ich kocie rozumki i oderwać myśli od zjawiska pogodowego. Co wymyśli czarownica, żeby jej przyjaciele przestali się bać? Przeczytajcie koniecznie i dowiedzcie się, jakim to magicznym sposobem rozdygotane zwierzaki zapomniały w końcu o burzy. Może odkryjecie również, dzięki czemu krzywa chatka zmieniła się nie do poznania? 

    Prezentowana przez Skrzata seria o czarownicy to przebój cieszący od pewnego czasu zarówno małych jak i dużych czytelników. Mądre, ciepłe opowieści Mai Strzebońskiej dopełnione barwnymi, pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami jej mamy, Alicji Kaczmarskiej- Strzebońskiej, aż proszą, żeby zdjąć je z półki i zagłębić się w kolejną przygodę czarownicy i jej zwierzaków. Prosty język, trafiający idealnie do dziecka, duże literki, pomysłowo rozmieszczone na kartach książeczki mogą służyć jako nauka czytania lub wieczorna usypianka, którą czytać może zarówno maluch jak i rodzic, doskonale się przy tym bawiąc.

     Nie znacie jeszcze sympatycznej czarownicy? Koniecznie sięgnijcie po jej przygody, a nie pożałujecie. Dobra zabawa i multum uśmiechów podczas lektury gwarantowane! 

      W serii ukazały się również pozycje: "Czarownica i kot", "Czarownica i ryba", "Czarowncia i kociaki", "Czarownica i tajemnicza mikstura", "Czarownica i zimowe szaleństwa". 


Za egzemplarz recenzencki książeczki dziękuję serdecznie wydawnictwu: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz